Nem messze a Vörösvári és a Bécsi út találkozásától találunk egy kicsi, meredek utcát. Egy lámpás kereszteződés is van a sarkán, mégis könnyű elmenni mellette, pedig nevezetes intézmény foglal itt helyet: itt található az Óbudai Polaris Csillagvizsgáló. Valószínűleg az óbudaiak többsége már hallott az intézményről. Aki pedig nem, annak most mesélünk róla.
2018. április 21-én, a Csillagászat Napján az ország számos pontján várják járdacsillagászati bemutatóval, ismeretterjesztő programokkal a csillagászat iránt érdeklődőket. Első számú távcsöves célpontjaink a Hold és a Jupiter!
Újabb “világkörüli” képeket kaptunk tagtársainktól. Olyan felvételeket várunk, amelyeknek van csillagászati vonatkozása is: csillagvizsgáló, planetárium, napóra, csillagászati vonatkozású utcatábla, vagy bármilyen csillagászati érdekesség is kell hogy legyen a képen! A sorozat felvételeiből a Meteorban is közlünk válogatást.

Jubileumi táborunknak a Tarján melletti Német Nemzetiségi Ifjúsági Tábor ad otthont augusztus 9-12. között. A rendezvény elsődleges célja az észlelés és az észlelésekkel kapcsolatos ismeretek megosztása. Téged is várnak a tarjáni észlelőrétek, az előadások, ismertetések – a tartalmas csillagászati együttlét!

Az idei nagy Mars-közelséghez kapcsolódóan induló tanfolyamunk elméleti és gyakorlati ismereteket nyújt mindazoknak, akik járdacsillagászatot tartanak, vagy csillagvizsgálók bemutatóit szervezik.

Amatőrcsillagászat? Magyar Csillagászati Egyesület! Várjuk tagjaink sorába a csillagászat iránt érdeklődőket – minden korosztályból!

Április beköszöntével továbbra is reménykedünk az igazi tavasz eljövetelében. Reméljük, április végre meghozza a derült időjárást, amiben az elmúlt télben alig-alig volt részünk.

A Magyar Csillagászati Egyesület legfontosabb, egyben legértékesebb bevételei közé tartoznak a személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásai. Kérjük, támogassa egyesületünket! Adószámunk: 19009162-2-43

Februárban jelenik meg a Meteor 500. száma. Lapunk közel fél évszázaddal ezelőtt indult, az évtizedek során rengeteget változott, akárcsak a csillagászat és az amatőrmozgalom világa.

Február elején újraindul keddi előadás-sorozatunk a Polaris Csillagvizsgálóban. Kedd esténként 19 órakor várjuk tagjainkat és az érdeklődőket előadásainkon, melyekben régmúlt korok és napjaink új csillagászati eredményeiről hallhatunk előadásokat hazánk legjobb ismeretterjesztőitől, amatőr és hivatásos csillagászaitól Derült idő esetén az előadásokat távcsöves bemutató követi. Az előadások utólag megtekinthetők Youtube-csatornánkon.

Érdekelnek a csillagos ég titkai? A Tejút misztikus látványa, a Világegyetem mélységében rejlő égitestek? Szívesen megismerkednél a nyári csillagképekkel, a közelgő Mars bolygóval? Gyere az MCSE nyári táborába 2018. július 9-14. között!

A Meteor csillagászati évkönyv szerkesztése során évről évre felmerülő kérdés, vajon mennyire használható és valóban a szükséges információkat tartalmazza-e kötetünk. A idők során természetszerűen változó igények jobb felmérése érdekében összeállítottunk egy online kérdőívet.

Az ország számos pontján derült égbolt köszöntött ránk december 24-én – egyfajta karácsonyi ajándékként. Ki mit látott, ki mit észlelt a december 24-én 16 órától december 27-én 7 óra 30 percig tartó időszakban?
-
-

Beköszöntött az utóbbi évek legfagyosabban kezdődő márciusa. Reméljük, a tavasz első hónapjában lesz lehetőségünk Messier-maratonra, Merkúr-észlelésre épp úgy, mint üstökösvadászatra.

A legrövidebb hónap is számos érdekességet kínál az észlelések iránt érdeklődők számára. Közelgő Mars, búcsúzó Aldebaran-fedések, hosszabbodó éjszakák. Derült eget!

Megkezdődött a leghidegebb téli hónap – lássuk, mit kínál 2018 januárja a csillagászatkedvelők számára!