Kettőscsillag-észlelők találkozója
1037 Budapest
Laborc u. 2/c.

Kettőscsillag-észlelők találkozója
Újra megrendezésre kerül az MCSE Kettőscsillag-észlelők találkozója, ezúttal a Polarisban. Az eseményen az előadások mellett lehetőségünk lesz megosztani egymással ötleteinket és tapasztalatainkat. A gyakorlottabb amatőrök betekintést nyújtanak a észlelési munkájukba, illetve válaszolnak a felmerülő kérdésekre.
Este megfelelő ég esetén lehetőség van több csillagpárt is felkeresni a Polaris 20 cm-es refraktorával!
Jelentkezés és regisztráció Talabér Gergelynél (talafeco@gmail.com).
Időpont: 2026. június 6. 11:00 – 18:00
Helyszín: Polaris csillagvizsgáló, Budapest
Program
10:00-11:00 Érkezés
11:00-11:15 Ladányi Tamás: Megnyitó
11:15-12:00 Talabér Gergely: Válasszunk magunknak csillagot!
12.00-13:00 Kötetlen beszélgetés, ebéd
13:00-14:00 Hegyi Zoltán Imre: Kettőscsillag-észlelés a budapesti égen
14:00-15:00 Szamosvári Zsolt: Open Cluster Double Star Survey (OCDSS)
15:00- Műhelyfoglalkozások, beszélgetés
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Ladányi Tamás (MCSE Kettőscsillag Szakcsoport vezetője)
Talabér Gergely (MCSE Kettőscsillag rovatvezető)















